کارکنان | مدیریت

دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸


معاون فرهنگی و دانشجویی: اخلاص سنگ بنای اولیه همه کارهای فرهنگی هست

 به گزارش روابط عمومی سما، در دومین روز از گردهمایی معاونان و مدیران فرهنگی و دانشجویی و مدیران فرهنگی، حجت السلام و المسلمین معتمدی معاون فرهنگی و دانشجویی با اشاره به اهمیت موضوع اخلاص در فعالیت های فرهنگی گفت:«اخلاص سنگ بنای اولیه همه کارهای فرهنگی هست، اگر نباشد هیچ کاری درست انجام نمی شود؛ با اخلاص کم ترین تلاش ما بیشترین تاثیر را به همراه خواهد داشت.»وی با مهم برشمردن کار در حوزه  فرهنگی تصریح کرد:«فعالیت در زمینه فرهنگی بزرگ و عزیز است. آن را مغتنم بشمارید و در این مسیر تنها برای کسب رضای خدا قدم بردارید.»
معاون فرهنگی و دانشجویی خطاب به مسئولان فرهنگی حاضر در جلسه، گفت:« در شرایط فعلی خود را در جبهه جنگ و جهاد ببینید ، جنگیدن نیاز به ابزارهایی دارد و شما به عنوان افسران این جنگ می بایست به این ابزارها مجهز باشید.»
وی افزود:«فرهنگ را بشناسیم، دانش فرهنگی خودمان را بالا ببریم و شیوه های جدید کار فرهنگی را به کار ببندیم. با چشم انداز فرهنگی سراغ کار برویم. با شناسایی دقیق محیط کاری نیازهای مخاطبان خود را بشناسید و تلاش نمایید راهبر فرهنگی باشید.»
دانشجو محور کردن فعالیت های فرهنگی، راه اندازی بسیج در آموزشکده ها و تقویت کانون های بسیج، استفاده موثر از تشکل ها و کانون ها، راه اندازی کانون های هلال احمر، مشارکت دادن دانشجویان در کارهای اجرایی آموزشکده ها، اهمیت دادن و توجه ویژه به مقوله نماز، تشکیل شورای فرهنگی و برگزاری منظم جلسات از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه توسط معاون فرهنگی و دانشجویی به آن اشاره کرد.
حجت السلام و المسلمین معتمدی از ضرورت اجرای دستورالعمل آراستگی، شئون فرهنگی و عفاف در آموزشکده ها نیز سخن گفت و مسئولان را به اجرای دقیق آن دعوت نمود.
بخش دیگر مراسم امروز به کارگاه آموزشی دکتر بنیانیان رئیس کمیسیون فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی اختصاص داشت.وی سخنان خود را با طرح این سوال آغاز کرد که آیا تاثیرات فرهنگی مجموعه ما، به ساخت جامعه اسلامی و تمدن نوین اسلامی کمک می کند؟ و در پاسخ به این سوال، به فضای فرهنگی جامعه اشاره کرد و گفت:«افراد و سازمان ها تحت تاثیر فرهنگ جامعه هستند.»
بنیانیان در ادامه با اشاره به خانواده به عنوان مهم ترین نهاد هر جامعه، به عناصر تشکیل دهنده خانواده و جو حاکم بر آن و موچ آفرینی در فضای خانواده اشاره کرد.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی، فرهنگ را به عنوان نظام واره ای از باورها و مفروضات اساسی که در ارزش ها آداب و الگوهای رفتاری ریشه دارد و نمادها و مصنوعات که ادراکات ، رفتار و مناسبات جامعه را جهت و شکل می دهد، تعریف کرد.
وی همچنین به تعاریف فرهنگ از دیدگاه مقام معظم رهبری پرداخت و مدیریت فرهنگی را تلاش عالمانه و آگاهانه برای هدایت تغییرات اعتقادات ارزش ها، الگوهای رفتاری و نمادهای مورد استفاده در تصمیمات مخاطبین به سمت فرهنگ مطلوب اسلامی دانست.
تعریف کار فرهنگی در نگاه مقام معظم رهبری، فرآیند تربیت و اقناع سازی فرهنگی و چگونگی فرآیند تغییرات فرهنگی از جمله مطالبی بود که دکتر بنیانیان به آن اشاره کرد.
در خاتمه جلسه پرسش و پاسخ با حضور حجت السلام و المسلمین سید وحید معتمدی معاون فرهنگی و دانشجویی، افروز صمدی رئیس اداره امور فرهنگی و هنری و فیروزه جوانشیر کارشناس مسئول قرآن و عترت برگزار شد.سپس به برگزیدگان ارزیابی عملکرد فرهنگی آموزشکده های سما سراسر کشور، لوح سپاسی اهدا شد.
اسامی آموزشکده ها با درجه بزرگ:
آموزشکده دزفول رتبه اول
آموزشکده رشت رتبه اول
آموزشکده ارومیه رتبه اول
آموزشکده بندرعباس رتبه دوم
آموزشکده اهواز رتبه سوم
آموزشکده شیراز رتبه چهارم
آموزشکده اسلامشهر رتبه پنجم
آموزشکده کرج رتبه ششم
آموزشکده ورامین رتبه هفتم
آموزشکده خوراسگان خواهران رتبه هشتم
آموزشکده تبریز خواهران رتبه نهم
آموزشکده ساری رتبه دهم
 
اسامی آموزشکده ها با درجه متوسط:
آموزشکده کرمانشاه رتبه اول
آموزشکده بوشهر رتبه دوم
آموزشکده کازرون رتبه سوم
آموزشکده سراب رتبه چهارم
آموزشکده یاسوج رتبه پنجم
آموزشکده گچساران رتبه ششم
آموزشکده قم رتبه هفتم
آموزشکده کرمان رتبه هشتم
آموزشکده شهرکرد رتبه نهم
آموزشکده تهرانسر رتبه دهم
 
اسامی آموزشکده ها با درجه کوچک:
آموزشکده نور رتبه اول
آموزشکده بجنورد رتبه دوم
آموزشکده سیاهکل رتبه سوم
آموزشکده تربت جام رتبه چهارم
آموزشکده آیت اله آملی رتبه پنجم
آموزشکده بندرانزلی رتبه پنجم
آموزشکده چالوس رتبه ششم
آموزشکده تالش رتبه هفتم
آموزشکده رودبار رتبه هشتم
آموزشکده لنگرود رتبه نهم
آموزشکده بیرجند رتبه دهم
 
*اسامی برگزیدگان ارزیابی عملکرد دانشجویی
آموزشکده سما اهواز
آموزشکده سما شیراز
آموزشکده سما بابل

تاریخ خبر: -

منبع خبر: -

تعداد بازدید:

www.Sabzevar-Sama.ir

Tel : +985144666270-1 , Fax : +985144664591

©2016 All Rights Reserved