کارکنان | مدیریت

دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸


سرپرست اداره کل برنامه و بودجه سما : رویکرد اصلاح ساختار بودجه نگاه به آینده است/ برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی به سمت عملگرایی پیش می‌رود
سمیه قدیری، با اشاره تحت وب شدن بودجه مدارس (سما) گفت: برای نخستین بار در دانشگاه آزاد اسلامی، بودجه مدارس سما، تحت وب مورد بررسی قرار گرفت. مدارس سما از سراسر کشور بودجه، آمار و اطلاعات سال ۹۸-۹۹ خود را طبق فرم‌های بودجه طراحی شده در پرتال جامع مدارس ثبت کردند و پس از تأیید مدیران مدارس، معاونت‌های واحدها و تأیید نهایی دبیر و رئیس استان، برای جمع‌بندی به معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی (سما) ارسال می‌شود.
وی افزود: امسال برای نخستین بار، معاونان استانی با معاونان و مدیران کل سازمان، جلسه‌ای برای دفاع از برنامه‌های عملیاتی خود داشته‌اند.
قدیری با اشاره به برگزاری جلسات بررسی تجمیع بودجه و برنامه‌های عملیاتی دانشگاه آزاد اسلامی در استان‌ها گفت: رویکرد دانشگاه در پیش‌بینی بودجه نگاه به آینده است. از این‌رو در تدوین و بررسی بودجه انضباط و شفافیت مالی، ضوابط و مقررات دانشگاه آزاد اسلامی به‌درستی تنظیم خواهد شد تا یک برنامه عمل‌گرا برای یک سال پیش رو در اختیار واحدهای دانشگاهی قرار گیرد.
سرپرست اداره کل برنامه و بودجه در ادامه عنوان کرد: اصلاح ساختار بودجه برای هر نهاد و سازمانی، امری مهم تلقی می‌شود که موجب ساماندهی، جلوگیری از هدر رفت هزینه‌ها، عدالت در پرداخت‌ها و جلوگیری از پایمال شدن بیت‌المال خواهد شد. امسال دانشگاه آزاد اسلامی در برنامه بودجه‌بندی خود، اصلاحات ساختاری و جدی ترتیب داده که به گفته بیشتر رؤسای واحدهای دانشگاهی، موجب ساماندهی این حوزه و جلوگیری از هدر رفت هزینه‌ها خواهد شد.
وی افزود: یکی از ویژگی‌های مثبت بودجه‌بندی امسال این است که بودجه به سرانه اختصاص می‌یابد؛ در واقع با بررسی سرانه دانشجویان، دانش آموزان و کارمندان و استان، بودجه اختصاص داده می‌شود. سرانه یکی از مهم‌ترین موضوعات این حوزه  به شمار می‌رود که استان‌ها باید دقت عمل لازم را نسبت به این امر داشته باشند.
قدیری یکی از راهکارهای اصلی شفاف‌سازی را جمع‌آوری داده‌ها و اصلاح فرآیند‌ها دانست و افزود: این مهم از مسیر مکانیزاسیون صورت می‌پذیرد و به همین سبب ورود و خروج منابع باید مشخص شود.
سرپرست اداره کل برنامه و بودجه با بیان این‌که نگاه معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی (سما) در آینده به غیر از دانش تخصصی به مهارت محور شدن برنامه‌ها و فعالیت‌ها بوده و هم‌چنین راه‌اندازی مدارس عالی مهارتی از مأموریت‌های مهم این معاونت است؛ خاطرنشان کرد: پیش‌بینی و مد نظر قرار دادن جدی این برنامه‌ها در تمامی استان‌ها با توجه به ظرفیت‌های موجود هر استان پیشنهاد شده است.

تاریخ خبر: -

منبع خبر: -

تعداد بازدید:

www.Sabzevar-Sama.ir

Tel : +985144666270-1 , Fax : +985144664591

©2016 All Rights Reserved